Novinky

První CAN FD Bluetooth Adapter (17.6.2019)

ESS Embedded Systems Solutions rozšiřuje portfolio převodníku protokolu CAN a představuje první adaptér CAN FD Bluetooth na Embedded World 2019.

CANgineFD_BT je vybaven výkonným 32-bitovým mikrokontrolérem Cortex-M4 s frekvencí 80 MHz, který podporuje datové rychlosti CAN FD až 10 Mbps.
Spolu s vestavěným modulem Bluetooth třídy 1 (dosah 100 m) je CANgineFD_BT perfektním nízkonákladovým řešením pro připojení sítí CAN a CAN FD se smartphonem nebo tabletem.

Další informace o produktu zde.

Aplikace pro výpočet bitrate pro CAN, CAN FD (29.5.2019)

Společnost Peak-System vydala aplikaci pro výpočet bitové rychlosti pro iOS, Android a Windows. Tento bezplatný nástroj určuje hodnoty registru řadiče CAN, CAN FD nebo SJA1000 pro uživatelsky definované přenosové rychlosti CAN a CAN FD. Kromě toho lze seznam výsledků upravit pomocí různých parametrů, jako jsou frekvence hodin a bod vzorkování. Aby bylo možné do vyhodnocení zahrnout výsledky, může být nastavena tolerance až 5%. Dále, hodnoty časování bitů obsažené ve výsledcích (BRP, TSEG1, TSEG2 a SJW) mohou být uloženy a načteny napříč platformami. Uživatelé systému Android a iOS mohou navíc posílat výsledky prostřednictvím e-mailu. Naopak uživatelé systému Windows mohou snadno přenášet hodnoty časování bitů do rozhraní API PCAN-Basic a na něm založené aplikace.

Další informace o produktu zde.

PCAN-MiniDiag FD (29.1.2019)

Společnost PEAK-System představila nové zařízení PCAN-MiniDiag. Jedná se lehký bateriově napájený do ruky umožňující základní diagnostiku sběrnic CAN a CAN FD.
Více informací o produktu zde.

Kompatibilita CANgineII s novými Smart tachografy (22.8.2019)

Od 15. června 2019 musí být každé nově registrované užitkové vozidlo nad 3,5 povinně vybaveno tachografy druhé generace.

Společnost ESS Embedded Systems Solutions GmbH oznamuje, že její produkty pro stahování dat z tachografu, CANgineII a CANgineII_BT, jsou kompatibilní s Smart Tachograph bez aktualizace firmwaru.

Je nutná pouze aktualizace knihovny softwaru pro zařízení Android.

Pomocí aktuálnímu software je při použití čipových tachografů možné splnit povinnost archivace dat z tachografu.

Více informací o produktu: CANgineII CANgineII_BT.