Novinky

První CAN FD Bluetooth Adapter (17.6.2019)

ESS Embedded Systems Solutions rozšiřuje portfolio převodníku protokolu CAN a představuje první adaptér CAN FD Bluetooth na Embedded World 2019.

CANgineFD_BT je vybaven výkonným 32-bitovým mikrokontrolérem Cortex-M4 s frekvencí 80 MHz, který podporuje datové rychlosti CAN FD až 10 Mbps.
Spolu s vestavěným modulem Bluetooth třídy 1 (dosah 100 m) je CANgineFD_BT perfektním nízkonákladovým řešením pro připojení sítí CAN a CAN FD se smartphonem nebo tabletem.

Další informace o produktu zde.

Aplikace pro výpočet bitrate pro CAN, CAN FD (29.5.2019)

Společnost Peak-System vydala aplikaci pro výpočet bitové rychlosti pro iOS, Android a Windows. Tento bezplatný nástroj určuje hodnoty registru řadiče CAN, CAN FD nebo SJA1000 pro uživatelsky definované přenosové rychlosti CAN a CAN FD. Kromě toho lze seznam výsledků upravit pomocí různých parametrů, jako jsou frekvence hodin a bod vzorkování. Aby bylo možné do vyhodnocení zahrnout výsledky, může být nastavena tolerance až 5%. Dále, hodnoty časování bitů obsažené ve výsledcích (BRP, TSEG1, TSEG2 a SJW) mohou být uloženy a načteny napříč platformami. Uživatelé systému Android a iOS mohou navíc posílat výsledky prostřednictvím e-mailu. Naopak uživatelé systému Windows mohou snadno přenášet hodnoty časování bitů do rozhraní API PCAN-Basic a na něm založené aplikace.

Další informace o produktu zde.

PCAN-MiniDiag FD (29.1.2019)

Společnost PEAK-System představila nové zařízení PCAN-MiniDiag. Jedná se lehký bateriově napájený do ruky umožňující základní diagnostiku sběrnic CAN a CAN FD.
Více informací o produktu zde.