Novinky

Simulační software pro FMS 04.00 a Bus-FMS 00.04 (20.12.2019)

Firma Prak-System zveřejnila nový vylepšený software PCAN-FMS Simulator 2. Od verze 2.7 software pro simulaci dat umožňuje standardy i Truck-FMS 04.00 a Bus-FMS 00.04 - podle verze specifikace FMS 04. Rovněž byl optimalizován příjem a ověřování zpráv transportního protokolu VI (Vehicle Identification) a DI (Driver's Identification). Rovněž bylo revidováno a modernizováno uživatelské rozhraní a displej přístroje.

Více informací o produktu naleznete zde.

PCAN-MiniDisplay - Firmware v1.4 (22.11.2019)

PCAN-MiniDisplay je vestavěný displej, který lze použít pro vizualizaci, nahrávání nebo přehrávání zpráv CAN. Společnost PEAK-System vydala nový balíček ke stažení s revizí firmwaru 1.4. Nový firmware zahrnuje všechny změny od verze 1.3.2, a tedy zahrnuje komplexní upgrade funkce trasování a další možnosti konfigurace vizualizace CAN dat. Podrobný seznam změn naleznete v historii verzí firmwaru.

S novým balíčkem získáte aktualizovanou dokumentaci a ukázkové scény pro nové konfigurační funkce. Pokud máte náš PCAN-Explorer 6, najdete také projekt s panelem nástrojů pro generování dat CAN v adresáři Resources.

Sériová produkce CANgineFD_BT (7.9.2019)

Po úspěšném představení prvního CN FD Bluetooth adapteru na embedded world 2019 v Norimberku, ESS Embedded Systems Solutions GmbH vyrobil první malou sérii CAN/CAN FD převodníku protokolu.
CANgineFD_BT je vybaven 32-bit Cortex-M4 mikroprocesorems taktovací frekvencí 80 MHz a podporou CAN FD s rychlostí až 10 Mbps.
Společně s vestavěným bluetooth modulem (Class 1 s dosahem 100m) se jedná o perfektní cenově efektivní řešení pro spojení mezi CAN/CAN FD sběrnicí a mobilním zařízením nebo tabletem.
Díky Bluetooth serial port profile (SSP) a dobré dokumentaci ASCII protokolu je možné jednoduše integrovat zařízení do jakékoliv platformy podporující bluetooth.
CANgineFD_BT používá rozšíření Serial CAN Protocol (SLCAN) pro zasílání a příjímání jakéhokoliv CAN a CAN FD telegramu s volně nastavitelnou bitrate.
To dělá z CANgineFD_BT perfektní zařízení pro konfiguraci nebo údržbu CAN FD systémů.

Další informace o produktu zde.

Kompatibilita CANgineII s novými Smart tachografy (22.8.2019)

Od 15. června 2019 musí být každé nově registrované užitkové vozidlo nad 3,5 povinně vybaveno tachografy druhé generace.

Společnost ESS Embedded Systems Solutions GmbH oznamuje, že její produkty pro stahování dat z tachografu, CANgineII a CANgineII_BT, jsou kompatibilní s Smart Tachograph bez aktualizace firmwaru.

Je nutná pouze aktualizace knihovny softwaru pro zařízení Android.

Pomocí aktuálnímu software je při použití čipových tachografů možné splnit povinnost archivace dat z tachografu.

Více informací o produktu: CANgineII CANgineII_BT.

První CAN FD Bluetooth Adapter (17.6.2019)

ESS Embedded Systems Solutions rozšiřuje portfolio převodníku protokolu CAN a představuje první adaptér CAN FD Bluetooth na Embedded World 2019.

CANgineFD_BT je vybaven výkonným 32-bitovým mikrokontrolérem Cortex-M4 s frekvencí 80 MHz, který podporuje datové rychlosti CAN FD až 10 Mbps.
Spolu s vestavěným modulem Bluetooth třídy 1 (dosah 100 m) je CANgineFD_BT perfektním nízkonákladovým řešením pro připojení sítí CAN a CAN FD se smartphonem nebo tabletem.

Další informace o produktu zde.

Aplikace pro výpočet bitrate pro CAN, CAN FD (29.5.2019)

Společnost Peak-System vydala aplikaci pro výpočet bitové rychlosti pro iOS, Android a Windows. Tento bezplatný nástroj určuje hodnoty registru řadiče CAN, CAN FD nebo SJA1000 pro uživatelsky definované přenosové rychlosti CAN a CAN FD. Kromě toho lze seznam výsledků upravit pomocí různých parametrů, jako jsou frekvence hodin a bod vzorkování. Aby bylo možné do vyhodnocení zahrnout výsledky, může být nastavena tolerance až 5%. Dále, hodnoty časování bitů obsažené ve výsledcích (BRP, TSEG1, TSEG2 a SJW) mohou být uloženy a načteny napříč platformami. Uživatelé systému Android a iOS mohou navíc posílat výsledky prostřednictvím e-mailu. Naopak uživatelé systému Windows mohou snadno přenášet hodnoty časování bitů do rozhraní API PCAN-Basic a na něm založené aplikace.

Další informace o produktu zde.

PCAN-MiniDiag FD (29.1.2019)

Společnost PEAK-System představila nové zařízení PCAN-MiniDiag. Jedná se lehký bateriově napájený do ruky umožňující základní diagnostiku sběrnic CAN a CAN FD.
Více informací o produktu zde.