Novinky

CANedge3 (26.6.2023)

CSS electronics představuje nový produkt CANedge3. Slouží pro záznam sběrnic CAN/LIN na SD kartu, nebo sdílení na server přes 3G/4G LTE.

Produkt dostupný zde.

Linux Driver 8.16.0 (4.4.2023)

PEAK-System vydává novou verzi PCAN-Linux driver pro CAN a CAN FD rozhraní.

- Přidána podpora nového nastavení PCANFD_OPT_SELF_ACK, který požaduje, aby řadič potvrdil rámec, který zapisuje na sběrnici.
- Přidána podpora nové možnosti PCANFD_OPT_BRS_IGNORE, která říká řadiči, aby ignoroval příchozí rámce CAN FD s nastaveným příznakem BRS
- Byl odstraněn zastaralý parametr REMAKE_INITRD z vygenerovaného souboru dkms.conf

Nová verze driveru ke stažení zde.

PEAK-Converter 3 (6.2.2023)

PEAK System vydává novou verzi programu PEAK-Converter. Slouží k přeformátování jejich záznamů do jiných formátů pro snadné další zpracování. Program je možné použít i pro některé záznamy třetích stran. Kromě vylepšení uživatelského rozhraní nově nabízí podporu *.mf4 a *.trc souborů.

Ke stažení zde.

PCAN-Basic.NET (16.12.2022)

PEAK-System umožňuje připojení uživatelských programů ke sběrnici CAN. Je to umožněno přes vývojové prostředí .NET, pomocí balíčku PCAN-Basic.NET. Tato služba je poskytována zdarma a je možné ji použít na operačních systémech Windows i Linux.
Pro snadnou integraci do vývojových prostředí Microsoft je PCAN-Basic.NET k dispozici jako balíček v NuGet Gallery.

- PCAN-Basic.NET v NuGet Gallery
- Online dokumentace (EN)

Diagnostika zemědělských vozidel (14.11.2022)

CSS electronics publikuje DBC soubor, který umožňuje dekódovat data ze sběrnice CAN u zemědělských vozidel.
Pro vice informací navštivte stránku produktu.

Vytvořeny PEAK Drivery, API, and Software pro Windows 11 na ARM64 (26.10.2022)

PEAK-System nyní nabízí podporu pro Windows na ARM:
- Driver zařízení CAN pro rozhraní USB
- Ovladač zařízení LIN a služba pro rozhraní USB
- PCAN-Virtual driver pro použití s PCAN-Explorer
- Ovladač PCAN-LAN a virtuální brána PCAN
-API: PCAN-Basic, PLIN-API a PCAN-RP1210 s knihovnami DLL rozhraní pro x86, x64 a ARM64
-Software x86/x64: konfigurační nástroj PCAN-View, PLIN-View Pro a Virtual PCAN-Gateway
-Software ARM64: PEAK-Settings
Ke stažení zde.

PCAN-Diag FD J1939 Add-in

PEAK-System představuje nový Add-in J1939 pro PCAN-Diag FD. Add-in je možné nainstalovat na nová zařízení, nebo i na stávající, pokud proběhne aktualizace FW minimálně na verzi 1.4.2.
Produkt dostupný zde.

Nová verze Linux driveru (25.7.2022)

Společnost PEAK-System představuje novou verzi Linux Driveru (8.15.1) pro CAN a CAN FD rozhraní.
- Podpora nových procesorů v další generaci PCAN-USB FD
- Předběžné přidělení front Tx/Rx
- Podpora kernel 5.17+
- Obsažení dokumentu pcan.conf
Nová verze driveru ke stažení zde.

PCAN-Explorer 6.6.0 (17.6.2022)

PEAK-System představuje novou verzi programu PCAN-Explorer 6.6.0. Tato verze přináší speciální funkce pro testování a vývoj sběrnic CAN. Možnost vložení časové značky na začátek rámce (není na jeho konci), vlastní acknowledge při přenosu rámců, ignorování FD rámců při BRS. Pro využití těchto funkcí je požadována verze 4.3.0 PCAN driveru.

PEAK-DevPack 1.5 (24.5.2022)

Nová aktualizace PEAK-DevPack od firmy PEAK-System je k dispozici. Aktualizace ve vývojovém balíčku se týkají kompilátoru (GNU Arm Embedded Toolchain 10-2020-q4-major), propojených nástrojů a různých příkladů programování. Byla také přidána podpora pro vyhodnocovací desku PCAN-MicroMod FD.
Zajímavou novinkou je integrace OpenOCD debug toolchainu. S hardwarovým debuggerem je tak možné přímo přes JTAG přistupovat k CPU použitého hardwaru PEAK. Pro snadnější připojení nabízí firma PEAK-System adaptér a odpovídající kabely.
Balíček je určen pro zařízení založených na ARM procesorech (PCAN-Router Pro FD, PCAN-Router FD, PCAN-MicorModFD, PCAN-GPS).
Ke stažení zde.

PCAN-Adapter D-Sub na svorkovnici (23.5.2022)

PEAK-System představuje nový adapter s konektorem D-Sub a svorkovnicí. Kromě snadného připojení volných konců kabelů umožňuje připojit ke sběrnici i zakončení na připravené pájecí plošky.
Detail produktu zde.

PCIe-M.2 Low-Profile Adapter (23.5.2022)

Firma PEAK-System představuje svůj nový produkt. Zásuvnou kartu do PC, která je určena pro provoz s CAN rozhraním PCAN-M.2.
Detail produktu zde.

PCAN-Router Pro FD (5.11.2022)

Nová verze firmwaru 1.2.0 pro PCAN-Router Pro FD je na světě! Kromě opravy chyb přináší update možnost nastavení RTC přes sběrnici CAN. Tato CAN zpráva je specifikována v konfiguračním souboru.
Nový firmware ke stažení zde.

Update firmwaru pro PCAN-USB FD a Pro FD (8.4.2022)

PEAK-System vydává novou verzi Peak-Flash 1.5, která obsahuje nové aktualizace pro široce používaná rozhraní PCAN-USB FD a PCAN-USB Pro FD. Aktualizace přináší funkce pro speciální účely, například posílání ackonwledge v rámci CAN. Tato funkce může být využívána se současnou verzí PCAN-View 5. Sám Peak-Flash nyní umožňuje jednodušší ovládání při instalaci. Pokud jste ručně zkopírovali dřívější verzi PEAK-Flash, tak je doporučeno jí smazat před instalací nové verze.
× PCAN-USB FD
× PCAN-USB Pro FD

Úspěšné testování PCAN-MicroMod FD (25.3.2022)

Se zařízením PCAN-MicroMod FD DR CANopen byly úspěšně dokončeny oficiální testy CiA (CAN in Automotion) pro CANopen® a CANopen FD®.
Odkaz na popis zařízení zde.

PLIN-View Pro 3 (10.2.2022)

PEAK-System představil novou verzi programu pro monitorování komunikace na LIN, PLIN-View Pro 3. Program je automaticky dostupný po instalaci driveru pro Windows. Nová verze přináší možnost použití skriptů v programovacím jazyce C#.
Pro získání nejnovější verze klikněte zde.

PCAN-OBD-2 Viewer 1.2 (3.2.2022)

PCAN-OBD-2 Viewer je software od firmy PEAK-System, který umožňuje graficky zobrazit data přenášená přes CAN. Aplikace je implementována pomocí programovacího rozhraní PCAN-OBD-2-API od této firmy. PCAN-OBD-2-Viewer je možné použít s libovolným rozhraním PC CAN od PEAK-System.
Pro bezplatné stažení klikněte zde.

Nová verze Linux driveru (26.1.2022)

PEAK-System vydal novou verzi Linux driveru 8.14.0. Kromě opravy chyb, tato verze přináší podporu pro DKMS, čtení sériových čísel používaných zařízení a rozšiřuje použití starého API.
Pro více informací klikněte zde.

PEAK-Flash 1.4 (21.1.2022)

PEAK-System představil novou verzi PEAK-Flash tool. Jsou zde obnoveny dvě řady rozhraní CAN: PCAN-USB a rozhraní CAN připojená pomocí PCI (PCAN- PCI Express FD, PCAN-miniPCIe FD a PCAN-M.2).

Produkty PEAK-System nově podporují Windows 11! (16.11.2021)

Software od PEAK-System nyní spolehlivě funguje i na nových Windows 11. Před aktualizací na Windows 11 se doporučuje aktualizovat všechny produkty od PEAK-System na nejnovější verzi a následně provést aktualizaci Windows.

Linux Driver 8.13.0 (29.9.2021)

PEAK-System přináší novou verzi Linux Driveru 8.13.0. Kromě drobných oprav a vylepšení robustnosti, tato verze zahrnuje a rozšiřuje použití ECHO (a SINGLE-SHOT) na všechna zařízení, která jej podporují, což umožňuje například lepší sekvencování tras pomocí PCAN-Basic.

Driver ke stažení zde.

Nová verze PCAN-Explorer 6.5.0 (27.9.2021)

PEAK-System přináší novou verzi programu PCAN-Explorer. Mimo odstranění chyb z předchozích verzí přináší nové instrukce pro makra: StatusOutput (Řídí výstup stavové zprávy v okně Macro Status), WaitSignal (Čeká na nastavení signálu), CheckSignal (porovnává hodnotu signálu s konkrétním číslem nebo řetězcem), PrintSignal (výstup hodnoty signálu do okna Macro Status). Dále nová možnost pro nastavení výchozí verze formátu nových trasovacích souborů.

Nová verze 6.5.0 je nabízena po spuštění aplikace PCAN-Explorer jako aktualizace.

Podpora zařízení od PEAK-System programem T1 (16.9.2021)

Společnost GLIWA nabízí bezplatný software, který podporuje všechna CAN rozhraní od společnosti PEAK-System. Podpora je součástí T1-HOST-SW od verze 3.2.0. Široká podpora všech CAN rozhraní na straně PEAK-System je umožněna volně dostupným PCAN-Basic API. Analytická sada T1 umožňuje uživateli komplexní analýzu zdrojů a ověření načasování.

Více informací naleznete na stránkách GLIWA.

PCAN-Diag FD Firmware Update přináší přenos symbolů (15.7.2021)

PEAK-System přináší nový update firmwaru (1.4.0) k zařízení PCAN-Diag FD, který mimo zdokonalení některých detailů přináší novou klíčovou funkci. Novou funkcí je přenos jednotlivých symbolů s předdefinovanými daty.

Nový firmware ke stažení.

Ethernetové rozšíření pro CAN FD Router a Data Logger (24.6.2021)

PCAN-Router Pro FD je šestikanálový CAN FD router a záznamník dat od PEAK-System. Nyní volitelně k dispozici s rozhraním RJ-45 Ethernet. Hardware lze naprogramovat pomocí vlastního firmwaru, který se nahraje přes sběrnici CAN. Dodávaný vývojový balíček obsahuje různé příklady programování v C/C++, které demonstrují možnosti PCAN-Router Pro FD a jeho nového ethernetového rozhraní.

Více informací zde.

MU-Thermocouple1 CAN FD (18.5.2021)

Peak-system představuje nový produkt pro zpracování teplot změřených termočlánky. Umožňuje připojení až 8 termočlánků (typu J, K, nebo T) a zpracovaná data odešle přes moderní standard CAN FD. Díky MU-Thermocouple1 CAN FD může být snadno zavedené měření teplot do automobilového průmyslu, nebo dalších zařízení využívajících CAN sběrnici.

Více informací o zařízení je možné nalézt zde.

Linux Driver 8.12.0 (10.5.2021)

Firma Peak-System zveřejnila novou verzi PCAN-Linux driveru pro rozhraní CAN a CAN FD. Kromě odstranění chyb je zde nejdůležitějším vylepšením odstranění problémů s kompilací u jádra 5.11+ (například Ubuntu 21.04 a Fedora 34).

Pro více informací klikněte zde.

Simulační software pro FMS 04.00 a Bus-FMS 00.04 (20.12.2019)

Firma Prak-System zveřejnila nový vylepšený software PCAN-FMS Simulator 2. Od verze 2.7 software pro simulaci dat umožňuje standardy i Truck-FMS 04.00 a Bus-FMS 00.04 - podle verze specifikace FMS 04. Rovněž byl optimalizován příjem a ověřování zpráv transportního protokolu VI (Vehicle Identification) a DI (Driver's Identification). Rovněž bylo revidováno a modernizováno uživatelské rozhraní a displej přístroje.

Více informací o produktu naleznete zde.

PCAN-MiniDisplay - Firmware v1.4 (22.11.2019)

PCAN-MiniDisplay je vestavěný displej, který lze použít pro vizualizaci, nahrávání nebo přehrávání zpráv CAN. Společnost PEAK-System vydala nový balíček ke stažení s revizí firmwaru 1.4. Nový firmware zahrnuje všechny změny od verze 1.3.2, a tedy zahrnuje komplexní upgrade funkce trasování a další možnosti konfigurace vizualizace CAN dat. Podrobný seznam změn naleznete v historii verzí firmwaru.

S novým balíčkem získáte aktualizovanou dokumentaci a ukázkové scény pro nové konfigurační funkce. Pokud máte náš PCAN-Explorer 6, najdete také projekt s panelem nástrojů pro generování dat CAN v adresáři Resources.

Sériová produkce CANgineFD_BT (7.9.2019)

Po úspěšném představení prvního CN FD Bluetooth adapteru na embedded world 2019 v Norimberku, ESS Embedded Systems Solutions GmbH vyrobil první malou sérii CAN/CAN FD převodníku protokolu.
CANgineFD_BT je vybaven 32-bit Cortex-M4 mikroprocesorems taktovací frekvencí 80 MHz a podporou CAN FD s rychlostí až 10 Mbps.
Společně s vestavěným bluetooth modulem (Class 1 s dosahem 100m) se jedná o perfektní cenově efektivní řešení pro spojení mezi CAN/CAN FD sběrnicí a mobilním zařízením nebo tabletem.
Díky Bluetooth serial port profile (SSP) a dobré dokumentaci ASCII protokolu je možné jednoduše integrovat zařízení do jakékoliv platformy podporující bluetooth.
CANgineFD_BT používá rozšíření Serial CAN Protocol (SLCAN) pro zasílání a příjímání jakéhokoliv CAN a CAN FD telegramu s volně nastavitelnou bitrate.
To dělá z CANgineFD_BT perfektní zařízení pro konfiguraci nebo údržbu CAN FD systémů.

Další informace o produktu zde.

Kompatibilita CANgineII s novými Smart tachografy (22.8.2019)

Od 15. června 2019 musí být každé nově registrované užitkové vozidlo nad 3,5 povinně vybaveno tachografy druhé generace.

Společnost ESS Embedded Systems Solutions GmbH oznamuje, že její produkty pro stahování dat z tachografu, CANgineII a CANgineII_BT, jsou kompatibilní s Smart Tachograph bez aktualizace firmwaru.

Je nutná pouze aktualizace knihovny softwaru pro zařízení Android.

Pomocí aktuálnímu software je při použití čipových tachografů možné splnit povinnost archivace dat z tachografu.

Více informací o produktu: CANgineII CANgineII_BT.

První CAN FD Bluetooth Adapter (17.6.2019)

ESS Embedded Systems Solutions rozšiřuje portfolio převodníku protokolu CAN a představuje první adaptér CAN FD Bluetooth na Embedded World 2019.

CANgineFD_BT je vybaven výkonným 32-bitovým mikrokontrolérem Cortex-M4 s frekvencí 80 MHz, který podporuje datové rychlosti CAN FD až 10 Mbps.
Spolu s vestavěným modulem Bluetooth třídy 1 (dosah 100 m) je CANgineFD_BT perfektním nízkonákladovým řešením pro připojení sítí CAN a CAN FD se smartphonem nebo tabletem.

Další informace o produktu zde.

Aplikace pro výpočet bitrate pro CAN, CAN FD (29.5.2019)

Společnost Peak-System vydala aplikaci pro výpočet bitové rychlosti pro iOS, Android a Windows. Tento bezplatný nástroj určuje hodnoty registru řadiče CAN, CAN FD nebo SJA1000 pro uživatelsky definované přenosové rychlosti CAN a CAN FD. Kromě toho lze seznam výsledků upravit pomocí různých parametrů, jako jsou frekvence hodin a bod vzorkování. Aby bylo možné do vyhodnocení zahrnout výsledky, může být nastavena tolerance až 5%. Dále, hodnoty časování bitů obsažené ve výsledcích (BRP, TSEG1, TSEG2 a SJW) mohou být uloženy a načteny napříč platformami. Uživatelé systému Android a iOS mohou navíc posílat výsledky prostřednictvím e-mailu. Naopak uživatelé systému Windows mohou snadno přenášet hodnoty časování bitů do rozhraní API PCAN-Basic a na něm založené aplikace.

Další informace o produktu zde.

PCAN-MiniDiag FD (29.1.2019)

Společnost PEAK-System představila nové zařízení PCAN-MiniDiag. Jedná se lehký bateriově napájený do ruky umožňující základní diagnostiku sběrnic CAN a CAN FD.
Více informací o produktu zde.